Samochód elektryczny – najczęstsze pytania o dofinansowanie mój elektryk

Jakie auto mogę kupić z dofinansowaniem mój elektryk?

Komisja Europejska zadecydowała o dofinansowaniu samochodów tylko nowych, zeroemisyjnych w kategorii M1, N1, L1e-L7e. Osoby fizyczne mogą się starać o dofinansowanie samochodu kategorii M1, którego koszt zakupu nie przekroczy kwoty 225tys. brutto. Ograniczenie dotyczące kwoty dofinansowania nie obejmuje posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Dofinansowanie do samochodu elektrycznego- zeroemisyjnego będzie mieć formę również dopłaty do ustalonych rat leasingowych.

Samochodem, który może objąć program dofinansowanie z rządowego programu mój elektryk jest fiat 500 w wersji elektrycznej [sprawdź]

Czy samochód hybrydowy również może otrzymać dofinansowanie?

W ramach programu tylko samochody w pełni elektryczne otrzymują dofinansowanie. Niestety wobec obecnych przepisów nie ma możliwości dofinansowania samochodów o napędzie hybrydowym.

Jakie są warunki przyznania dofinansowania

Zakup lub leasing nowego samochodu z napędem elektrycznym np. Fiat 500, który nie przekracza maksymalnej ceny za samochód w rządowym programie

W przypadku zakupu należy samochód zarejestrować na terytorium RP oraz użytkować minimum 2 lata od uzyskania dotacji

Dofinansowanie dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Osoba prowadząca działalność gospodarczą jednoosobową może starać się o dofinansowanie do 27 000zł w przypadku samochodu kat. M1 lub w przypadku N1 nawet 70 000zł ( nie więcej niż 30% kosztów kwalifikowanych)

Czy pomagamy wypełnić wniosek?

W przypadku dofinansowania na zakup pojazdu, w tym z udziałem kredytu wniosek składa się bezpośrednio do NFOŚiGW. Proces w całości odbywa się online z minimalnymi formalnościami. Aby uzyskać dofinansowanie wystarczy uzupełnić elektroniczny wniosek oraz załączyć skany dokumentów.

 

Inne posty