Samochód elektryczny – korzyści z jazdy

Napęd w samochodach elektrycznych jest prawie bezgłośny, dynamiczny oraz płynny. Silnik elektryczny jest również bardziej wydajny, mniej awaryjny. Koszt eksploatacji samochodu  elektrycznego jest zdecydowanie tańszy.

W przypadku samochodu elektrycznego serwisowanie jest dużo tańsze. Pod maską elektryka kryje się dużo prostszy układ, dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Klocki i tarcze hamulcowe  służą do odzyskiwania energii podczas hamowania co powoduje mniejsze zużycie elementów. W samochodzie elektrycznym nie musimy przejmować się wymianą oleju czy pompy paliwa, której nie ma.

Zasięg elektrycznego fiata 500 wynosi około 320 km a czas ładowania to 15 godzin. Samochód elektryczny możemy naładować w domu ( wystarczy podpiąć kabel do gniazdka lub zamontować stację ładującą). Nie wymaga to przerabiania instalacji elektrycznej lub wizyty elektryka, jedyny warunek jaki musimy spełnić to mieć miejsce w garażu. Osoby mieszkające w bloku mogą samochód ładować na stacjach szybkiego ładowania. W Polce już nie są one rzadkością. W Tychach jest kilka stacji z, których możesz skorzystać.

Naładowanie samochodu jest tanie. Najtańszą opcją na załadowanie elektryka jest domowe gniazdko. Ładowanie w przeciągu dnia daje nam koszt 10 zł za 100 km a w przypadku taryfy nocnej około 5 zł. Korzystanie z stacji półszybkiego ładowania będzie nas kosztować 18zł/ 100km. Najdroższą opcją tankowania samochodu elektrycznego jest stacja szybkiego ładowania, tam 100 km będzie nas kosztować 28 zł. Ceny są przybliżone i mogą się zmieniać wraz z cenami energii i modelem samochodu. Nie pozostawia nam jednak złudzeń iż tankowanie samochodu elektrycznego jest tańsze.

Jednym z ważniejszych aspektów podczas zakupu elektryka jest rządowy program „ mój elektryk”. Państwo może nam dopłacić do zakupu samochodu elektrycznego ponad 20 tysięcy złotych. Warto przed zakupem samochodu w salonie zapoznać się z warunkami przystąpienia do programu. Warunki zakupu można dostosować pod własne potrzeby i możliwości. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi samochodami elektrycznymi w naszym salonie.

Elektryczny fiat 500 może być Twój już dziś. W naszym salonie są dostępne od ręki modele Fiat 500 wersja La Prima, 500 BEV Hatchback oraz nowość przy współpracy z fundacją 500 RED.

Inne posty